Czym jest Home Staging?

Home Staging w skrócie jest to przygotowanie nieruchomości do sprzedaży lub wynajmu.
Polsko brzmiąca nazwa to aranżacja wnętrz pod np. usługę sprzedaży nieruchomości. Usługa ta, jest przede wszystkim popularna w Europie Zachodniej a najbardziej USA, teraz oferowana jest także w Polsce. W naszym mieście Malborku rzadko jednak spotykana i oferowana przez biura nieruchomości. Sprzedaż nieruchomości w czasie zwiększonej podaży nieruchomości nie należy do łatwych. Dlatego warto zadbać o pokazanie nieruchomości w sposób jak najbardziej korzystny dla potencjalnego klienta.

Kiedy stosować Home Staging?

Szczególnie w nieruchomościach, gdzie przychodzi wielu potencjalnych kupujących i żaden nie decyduje się na zakup. Oznacza to, że zachęciła ich oferta i dobra cena, jednak zniechęca sama nieruchomość. Zasada Home Stagingu jest prosta , trzeba sprawić by potencjalny klient poczuł, że chce kupić nieruchomość, warto zatem precyzyjnie zaplanować i zaaranżować przestrzeń pokazując przy tym wszystkie atuty nieruchomości . W krótkim czasie i minimalnym nakładzie finansowym Twoja nieruchomość pozytywne wyróżni się na tle innych ofert i stanie się produktem atrakcyjnym dla nabywców.

Dlatego zachęcam Klientów którzy nie mogą sprzedać nieruchomości przez dłuższy czas bądź chcą ją sprzedać szybko do kontaktu ze mną. Jestem nie tylko pośrednikiem w sprzedaży nieruchomości ale również home stangerem.

Oto przykładowa propozycja możliwości aranżacji wnętrza – klatki schodowej w domu. Przy niewielkim nakładzie finansowym można zmienić wygląd pomieszczenia by stało się napradę efektowne.